Szkolenie antydyskryminacyjne dla pracowników administracji w dniu 8.12.2023r

Serdecznie zapraszamy na szkolenie antydyskryminacyjne dla pracowników administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które odbędzie się dnia 8 grudnia 2023 r. w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4 - AULA B (godz. 9.00 – 13.00).

Jednym z celów strategicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest umacnianie kapitału społecznego i przeciwstawianie się dyskryminacji. Kwestie te zostały rozwinięte w  dokumencie stanowiącym fundament działań w tym zakresie, a mianowicie Polityce Równościowej i Antydyskryminacyjnej UAM. Za niezwykle istotne  uznano w niej prowadzenie akcji edukacyjnej mającej na celu zwiększenie świadomości pracowników, doktorantów i studentów w zakresie równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji oraz kształtowania postaw otwartości, wrażliwości społecznej, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Nie ulega wątpliwości, że w środowisku akademickim najlepszym sposobem przeciwdziałania negatywnym zjawiskom w relacjach międzyludzkich jest promowanie standardów postępowania opartych na poczuciu sprawiedliwości, równości i uczciwości.

Realizując związane z tym postanowienia organizujemy cykl szkoleń antydyskryminacyjnych adresowanych do naszej społeczności akademickiej. Jest to bardzo istotne zadanie dla umacniania kapitału społecznego UAM, które staramy się sukcesywnie realizować. Wiosną bieżącego roku odbyły się w formie stacjonarnej trzy szkolenia, którymi objęte zostały ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego uniwersytetu środowiska, a mianowicie:

1. Doktoranci I roku Szkół Doktorskich UAM – szkolenie odbyło się 21 kwietnia 2023 r.
  2. Pracownicy administracji uniwersyteckiej (kierownicy jednostek organizacyjnych – biur obsługi studentów, biur obsługi wydziałów, szkół doktorskich, bibliotek, obiektów naukowych, domów i osiedli studenckich, ośrodków wypoczynkowych i domów pracy twórczej) – szkolenie odbyło się 2 czerwca 2023 r.
  3. Nauczyciele akademiccy pełniący funkcje kierownicze (rektorzy, dziekani, prodziekani, dyrektorzy szkół doktorskich, dyrektorzy instytutów, dyrektorzy centrów i ośrodków UAM) – szkolenie odbyło się 16 czerwca 2023 r.

W roku akademickim 2023/2024 planujemy kontynuację szkoleń antydyskryminacyjnych. Najbliższe - adresowane do pracowników administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - odbędzie się dnia 8 grudnia 2023 r. w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4 - AULA B (godz. 9.00 – 13.00).

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem prosimy o zarejestrowanie się do dnia 27 listopada 2023 r. pod linkiem: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAkqGuHixSeiZNvJ_FcnfksslUQjJNRFpEOFpNUUdPR1FXT0RHRk1JREZXQS4u

Rzecznik Praw i Wolności Akademickich
Prof. dr hab. Robert Kmieciak