Równe traktowanie osób transpłciowych i niebinarnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
prof. dr hab. Joanna Wójcik
Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania
prof. dr hab. Robert Kmieciak
zapraszają na szkolenie dotyczące

Równego traktowania osób transpłciowych i niebinarnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości pracowniczek i pracowników na temat różnorodności płciowej osób tworzących społeczność uniwersytetu, w tym - osób transpłciowych i niebinarnych. W czasie szkolenia omówione zostaną potrzeby związane ze studiowaniem i pracą na uniwersytecie, a także dobre praktyki sprzyjające równemu traktowaniu osób niezależnie od ich płci.

Szkolenie poprowadzi dr Monika Zielona-Jenek – psycholożka, specjalistka w dziedzinie psychoseksuologii, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM.

W trakcie spotkania odpowiemy na pytania:

• Czym jest różnorodność płciowa, transpłciowość i niebinarność?
  • Jaka jest sytuacja społeczno-prawna osób transpłciowych i niebinarnych w Polsce?
  • Czy osoby transpłciowe i niebinarne zmagają się ze specyficznymi trudnościami?
  • Jak różnorodność płciowa wpływa na funkcjonowanie w środowisku uniwersyteckim?
  • Jak dbać o równe traktowanie osób różnorodnych płciowo na uniwersytecie?

Szkolenie odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. (godz. 12.00 – 14.00) w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, sala 121.