Rola mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim (16.11.23r.)

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Rola mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim na tle polityki antydyskryminacyjnej", które odbędzie się w dniu 16 listopada 2023 roku o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji UAM, Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53.

W jego trakcie – wspólnie z Gośćmi, rzecznikami akademickimi i mediatorami z innych szkół wyższych - będziemy zastanawiać się, jakie problemy występujące w związku z funkcjonowaniem na Uczelni można rozwiązać w mediacji, a także odpowiemy na pytania, czym jest mediacja, czy ma ona sens w konflikcie ze studentem i z wykładowcą, kim jest mediator, jaka jest rola Rzecznika Praw i Wolności Akademickich w przypadku sytuacji konfliktowych oraz jak wygląda procedura zgłaszania Rzecznikowi takich sytuacji.

Seminarium, które objęła patronatem Rektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska jest wydarzeniem towarzyszącym zbudowaniu ma mocy decyzji Jej Magnificencji systemu mediacji jako metody rozwiązywania konfliktów w społeczności akademickiej (w tym na tle polityki antydyskryminacyjnej) na naszym Uniwersytecie. W trakcie seminarium zostanie podpisana przez Jej Magnificencję umowa o współpracy w zakresie mediacji z Polskim Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu oraz zostaną wręczone nominacje mediatorom akademickim UAM.

Organizatorzy:

Wydział Prawa i Administracji UAM, Centrum Wsparcia Mediacji przy WPiA UAM oraz Rzecznik Praw i Wolności Akademickich UAM prof. dr hab. Robert Kmieciak.

Link do rejestracji:

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Program-pdf.pdf 4.11.2023 Piotr Jabłoński
Pobierz PDF Program-pdf.pdf(169.2 KB)