Drugi Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM!

W 1992 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. WHO zdrowie psychiczne definiuje jako dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. Choć jest to nadal często pomijany aspekt naszego życia, niech nam będzie bliskie hasło tegorocznych obchodów: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”!

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, pracowników oraz absolwentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w środę 25 października br. wydarzenie Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Ogrody, obiektach sportowych UAM oraz w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

By umożliwić wszystkim studentom oraz nauczycielom akademickim wzięcie udziału w wydarzeniu, Jej Magnificencja prof. Bogumiła Kaniewska postanowiła ogłosić od 9:30 do 17:00 godziny rektorskie. Pozostali pracownicy naszej uczelni mogą wziąć udział w tych wydarzeniach za wiedzą swoich przełożonych.

Więcej informacji, program oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na portalu głównym UAM